מה זה קרוספיט?

קרוספיט, זה ספורט פונקציונאלי תחרותי.

אלון אנצ'ו מאמן ראשי ובעלים של CrossFit Via Maris מסביר:

קרוספיט לפני הכל זו קהילה. לכולם פחות או יותר יש את אותן המטרות: לרדת במשקל, להיות יותר חזקים וחטובים. אך מה שבסופו של דבר מביא לשינוי באנשים, הם האנשים עצמם. המאמנים והמתאמנים. קרוספיט זו קהילה תומכת אשר גדלה מיום ליום.

זה ספורט שניתן להתאים אותו לרמת כושר של כל מתאמנ/ת כמעט בכל גיל ומצב פיזיולוגי. זה ספורט שמחזיר אותנו לבסיס. ספורט המשתמש בתנועות הבסיסיות של הגוף מאז שחר הבריאה.
בקרוספיט לומדים להשתמש בגוף בצורה אפיקטיבית ביותר ומכינים את הגוף לכל תרחיש אפשרי בחיים. קרוספיט משלב בתוכו אלמנטים משלושה עולמות: הרמת משקולות אולימפיים, התעמלות וסיבולת. אך למעשה משלבים באימון כמעט כל ספורט אפשרי. נמדדים קודם כל באיכות ואז בכמות. כל אימון נמדד וישנה תוצאה/ניקוד סופי לאימון, כך שנוכל לדעת את ההתקדמות שלנו.

אלון אנצ'ו, מ- CrossFit Via Maris, אוהב להסביר מה זה קרוספיט עם הסיפור הבא:

קחו לדוגמה (לא עלינו) שריפה בבניין שבקומה השלישית נמצא גבר שיש לחלצו. כעת ישנם 2 כבאים: כבאי ראשון, גבר גדל קומה עם מסת שרירים גבוהה שעוסק ב-Power Lifting. כבאי שני, ספורטאי סיבולת ארוכה שרץ מרתונים ובעל יכולת אירובית גבוהה.

לכבאי הראשון יהיה קשה יותר לעלות 3 קומות, אך להרים גבר במשקל 70 ק"ג מהרצפה קל יותר. לכבאי השני לא תהיה בכלל בעיה לדלג את שלוש הקומות, אך מנגד קשה יותר להרים מהרצפה גבר במשקל 70 ק"ג.

איזה כבאי הייתם רוצים שיציל אתכם?

קרוספיט מנסה להביא את המתאמנים למצב של שילוב שתי היכולות משתי העולמות. גם חזקים וגם סיבולת.

 

 

 

כתיבת תגובה