The CrossFit Open : בלי תירוצים

תחרויות ה-Open מגיעות, ארוע הכושר הגדול ביותר בעולם יחל עבור הספורטאים מסביב לעולם. עבור מספר ספורטאי עלית, זו התחלתה של עונת משחקי קרוספיט, אך עבור הרוב המוחלט, קרוספיט Open זו דרך למדוד התקדמות, להגדיר מדדים ובאופן כללי לתקשר עם קהילת הקרוספיט העולמית.

דעות מוטעות בנוגע לארוע הנ"ל לעיתים מונעות ממתאמני קרוספיט את המחויבות, אבל להלן המענה שלנו לכל תירוץ ולמה אנו מאמינים וצריכים להירשם לארוע העולמי הזה ולעלות את שמנו על לוח המתחרים.

 

"אני לא מספיק טוב/ה"

כן, אתם מספיק טובים. עם השנים האחרונות בהן נכנסה לתחרויות חטיבת הקנה-מידה (Scale), תחרויות ה-Open נגישים לספורטאים מכל הרמות. למרות שייתכן שתפגשו מגבלות ואתגרים באחד האימונים, אך המאמץ שלכם אולי יפתיע אתכם כשתידרשו לבצע את האימון. ראיתי מתאמנים רבים שהשיגו את ה-Muscle-Up הראשון שלהם, את ה- Double-under הראשון שלהם וגם הפתיעו בשיאים חדשים כשה-Open הגיע. אולי תקבלו השראה ממתאמנים אחרים ואולי אחרים יקבלו השראה מכם. לא משוכנעים? תקראו את המאמר הזה מאת גרג לאמבארט שהיה במקום האחד לפני האחרון בפעם הראשונה שהתחרה.

 

Open 2016 פעם ראשונה שאני מצליח לעשות Muscle Up

Open 2016 פעם ראשונה שאני מצליח לעשות Muscle Up

 

"זה לא כאילו אצליח להגיע לתחרויות האזוריות או למשחקים עצמם"

עבור פחות מאחוז בודד המשתתפים בארוע הזה, ה-Open הוא אמצעי להגיע לתחרויות האזוריות ועבור אפילו פחות מזה, למשחקים הבינלאומיים. אם אתם חלק מה-99%, אתם עם הרוב. תחרויות מעטות מאוד בעולם מאפשרות לספורטאים רגילים לשתף את לוח התוצאות עם ספורטאי עלית וזו בדיוק המהות שהופכת את ה-Open לארוע קהילתי מיוחד שבו כולנו משתתפים. השתתפות בתחרות אולי תגרום לכם להעריך יותר את מה שהעלית בספורט משיגים או אולי אפילו תפקח את עיניכם לפוטנציאל האישי שלכם. להיות חלק מה-Open אינו רומז שאתם מנסים או מצפים להתחרות עם ספורטאי העליתץ מצד שני זו הכרה והוקרה לקהילה מדהימה של אנשים שיש להם במשותף מטרה בסיסית – כיצד להיות בני-אדם טובים יותר.

רק ספורטאי העלית מגיעים למשחקי קרוספיט. פחות מאחוז אחד מכלל משתתפי ה-Open

רק ספורטאי העלית מגיעים למשחקי קרוספיט. פחות מאחוז אחד מכלל משתתפי ה-Open

"אני לא מוכנ/ה. אתתף בשנה הבאה"

אם תמתינו עד שתרגישו שאתם "מוכנים", לעולם לא תשתתפו ואם אי-פעם תשתתפו או מתי שתשתתפו, אתם תתבאסו שלא השתתפתם קודם לכן. המהות של קרוספיט היא שתמיד יהיה משהו שתוכלו לשפר ותמיד יהיה משהו שתרגישו שאתם צריכים לעבוד עליו. אם תמתינו עד שתשלטו בתרגיל ה-"זה", יהיה משהו אחר שתרדפו אחריו.

 

"אני כאן רק כדי לעשות כושר, לא באתי להתחרות"

אנו מסכימים שלהיות בכושר לא צריך להיות, ולמעשה עבור רוב האנשים אינו צריך להיות עניין של תחרות קשה. ישנו קו דק בין לעשות כושר עבור הבריאות לבין מתחרה עלית שלו חשוב להבין את הצעדים כדי להגיע למטרות שלו. אבל השתתפות בתחרויות ה-Open אינה אומרת שעליכם לסטות ממטרות הבריאות והכושר שלכם או שלפתע עליכם לקבל על עצמכם את הסיכונים בלהיות אתלט. תחרויות ה-Open קובעות סטנדרטים מדידים שבעזרתם תוכלו להעריך את רמת חוזקכם, עמידותכם ומיומנותכם הנוכחי וגדילתם, לעשות השוואה לא רק מול שאר הקהילה, אלא מול עצמכם, שנה אחר שנה. סוג כזה של מידע כמותי יכול לעזור לכם לקבוע מטרות גדולות עבור עצמכם ולגרום לכם לרצות יותר.

 

"אין לי זמן"

תחרויות ה-Open מורכבות מחמשה אימונים בחמשה שבועות, חובה לסיים ולשלוח תוצאות תוך 4 ימים שבם אתם יכולים לבצע את האימון כמה פעמים שתרצו, היכן שתרצו, מתי שתרצו. אפילו אם אינכם יכולים להגיע לבוקס בכדי לבצע את האימון, אתם יכולים לבצע את האימון היכן שתרצו ולשלוח את הסרטון. הנה סרטון של בחור שעשה אימון Open בהר בוהטן עם מקל במבוק ואבנים

Rich Froning, Central East

Rich Froning, Central East

"אני מתוח/ה או מפחד/ת מדי"

אינכם לבד… כולנו מרגישים כך. זו תהיה הפעם החמישית בה אני משתתפת בתחרויות ה-Open ועדיין הבטן מתהפכת לי רק מלחשוב על זה. זה מפחיד לרשום את שמך על לוח התוצאות ומורט עצבים לא לדעת מה האימונים שיהיו. אך להיות פגיע אומר שזה מאפשר לכם לגלות – אולי תגלו משהו על עצמכם, אולי על אחרים, אבל זה היהי שווה את זה. יהיו קשיים ונפילות מתח, אבל יהיו גם רגעים של נצחונות מדהימים, גאווה ותחושה של סיפוק. אל תחייו את חייכם או תעסקו בכושר בדרך הקלה רק כי זה נוח – זה לעיתים גם מאוד משעמם. רדפו אחר ניסיון והצלחה.

אם אתם חושבים שיש לכם תירוץ אחר, שתפו אותנו בתגובות ונשמח לענות לכם. אם כבר הוכחנו לכם את הנקודה, הכנסו לכאן והרשמו עוד היום.

(מאמר מתורגם. מקור)

כתיבת תגובה