כיצד לשפר את ה-Snatch

סנאצ'ים, או שאוהבים אותם או ששונאים אותם. הם קרוב לוודאי אחת התנועות הכי מורכבות בספורט המשוגע שנקרא קרוספיט. אם הייתי צריך לנחש, זו גם התנועה שמתאמנים מתחילים הכי מפחדים ממנה.

תארו לעצמכם שאתם נכנסים לבוקס והדבר הראשון שאתם רואים הוא זה:

"תודה… אבל לא תודה!!!" אתם ישר עושים פרסה ועוזבים את המקום (מתי שלמעשה הייתם צריכים לעזור לבנאדם ;-))

למרבה המזל, אם אתם קוראים את השורות הללו, זה לא הפחיד אתכם ובחרתם להתמודד עם העניין וליהנות מהאתגר.

בואו נהיה מציאותיים, רוב האנשים כנראה יפחדו קצת לרדת מתחת למוט עמוס במשקל.

זה כבד, עשוי ממתכת ואתם אמורים להביא את ראשכם בדיוק מתחת לזה. זו תנועה נועזת! ארנולד שוואצרנגר אמר זאת הכי טוב: "עליכם להיות מוכנים להיכשל. כל דבר שאי פעם ניסיתי, תמיד הייתי מוכן להיכשל".

כישלון זהו הדבר היחידי שיבטיח שתצאו מאזור הנוחות שלכם. החדשות הטובות שישנם מספיק תרגילים שיכולים לעזור לכם עם המהירות מתחת למוט, להגביר את הביטחון העצמי שלכם… ולעזור לכם להיכשל.

ברגע שתבינו שהמוט לא יתרסק על הגולגולת שלכם, רוב הסיכויים שתעשו שיא אישי חדש. בנוסף, עליכם ללמוד כיצד לפגוש את המוט למטה.

מתאמנים חדשים רבים יבצעו משהו כמו Power Snatch + OHS במקום למעשה לתפוס את המוט בזמן שאתם שוברים מקביל (Squat). זה נורא לא יעיל ויעכב את הפוטנציאל שלכם.

  • Snatch Balance – בתרגיל זה אתם מתחילים עם המוט על גבכם, רגליים ברוחב מותניים, דיפ קטן ויורדים במהירות ישר למצב "קבלה" (החלק התחתון ב-OHS).

 

  •  Drop Snatch – תרגיל זה קצת יותר קשה. בעקרון זהו Snatch Balance עם הבדל אחד גדול. אסור לכם לבצע דיפ. תנצחו את המוט במהירות בירידה למטה או זוזו ותנו למוט ליפול על הרצפה. באופן טבעי זה דורש יותר ביטחון עצמי, מהירות ותוקפנות.

 

בעזרת התרגיל הזה, אתם תצברו ביטחון בירידה במהירות מתחת למוט וגם שזה לא נורא להשמיט את המוט. זיכרו, התחילו עם התרגיל הראשון (Snatch Balance), בעזרת הדיפ תקפיצו את המוט מעל גבכם ובכך תאפשרו לעצמכם יותר זמן להיכנס תחתיו. תרגיל ידידותי יותר למתחילים.

עם זאת, לאחר שתרגישו נוח עם התרגיל הראשון, תאתגרו את עצמכם עם השני (Drop Snatch). בכל מקרה, תרגלו את התרגילים הללו ואל תפחדו להיכשל. כישלון הוא המפתח להגדלת הפוטנציאל שלכם.

באיזה משקל אתם אמורים לעבוד בתרגילים האלה? עם משקל 1RM שלכם ועד 20% פלוס ממנו עם פוטנציאל ליותר.

 

בהצלחה 🙂

(מקור וקרדיט: WODPrep Ben Dziwulski)


 

כתיבת תגובה