קרוספיט הוא אינו אופנה חולפת

וידוי של כריסטיאן טהיבדיו, מומחה ומאמן ב- Bodybulding וקרוספיט.

 

נקודת מבט של השונאים

הייתי אחד מהם. שונא קרוספיט.

אז התחלתי לעבוד עם ספורטאי קרוספיט מהשורה הראשונה, ניסיתי את קרוספיט בעצמי ואז התחלתי לנתח את הקרוספיט כדי להיות מאמן יעיל יותר עבור אלו שאני מאמן.

אני לא מבין למה עדיין יש שונאי קרוספיט. בתחילה, לפני כמה שנים, הגישה של כמה קרוספיטרים נבחרים אולי הייתה הסיבה. אך הגישה הזו לא הייתה משהו יוצא דופן עבור קבוצה של אנשים שעשתה פעילות שולית.

כשקרוספיט הפך לספורט יותר פופולרי, גישת האליטיזם נעלמה והאתלטים המבוחרים הנוכחיים הם בין האנשים הכי צנועים, נגישים, פתוחים להצעות ואוהבים לעזור שנתקלתי בהם מעודי.

 

מה בנוגע לביצוע גרוע ושיטות עבודה!

שונאי קרוספיט מצביעים בנוסף על שיטות עבודה וביצועים גרועים בזמן אימונים קבוצתיים. המצב כעת הרבה יותר טוב. כקבוצה, קרוספיטרים ואפילו מתאמנים מזדמנים מחפשים להשתפר.crossfit-minimes-wod-box

השיעורים שלי בטכניקת הרמת משקולות תמיד מלאים במתאמנים ממוצעים שרוצים להשתפר מבחינה טכנית. והאמת ראיתי ביצועים גרועים במכוני כושר אצל אנשים שעוסקים בפיתוח גוף.

שונאי קרוספיט תופתעו, קרוספיט הוא אינו אופנה חולפת. הפופולריות של קרוספיט צומחת בהתמדה והגיעה לתודעה של הזרם המרכזי. משהו ששום ספורט משקולות אחר אי פעם הצליח להשיג. בשל סיבה זו, קרוספיט כאן כדי להישאר.

למה קרוספיט כל כך פופולרי? למה יותר אנשים משתוקקים לאתגר את עצמם ולסבול כל כך הרבה על בסיס יומי? להלן הסיבות העיקריות.

 

תסמונת ג'ו באק

לפני שנים רבות אימנתי את קריין הספורט, ג'ו באק. ג'ו כינה את הבייסבול והפוטבול משחקים. הוא אוהב ספורט ומתרועע עם אתלטים מההווה והעבר כל הזמן. אבל הוא לא אתלט בעצמו.

אני זוכר יום אחד לאחר אימון שהעברתי לו (השתמשתי גם אז בתרגילים קשים כמו הפיכת צמיגים ומשיכת מזחלת) הוא היה מותש. הוא אמר לי, "אתה יודע מה אני אוהב באימונים? אני תמיד מסיים עם ההרגשה שהשלמתי משהו". זה אומר את הכל. רבים מאתנו רוצים להרגיש שהשלמנו משהו במכון. אנחנו רוצים להרגיש כמו אתלטים. כולנו דומים לג'ו באק. אנחנו אוהבים ספורט, מעריצים את האתלטים ואולי אפילו רוצים להיות אתלטים, אך חסרה לנו המיומנות.

כשזה מגיע לאימונים בסגנון קרוספיט, מבצעים המון תנועות אתלטיות שגורמות לך להרגיש אתלט. פשוט לא ניתן לקבל את אותה הרגשה בפיתוח גוף או בכל יום באימון "ממוצע".

זה אולי גם מסביר למה מרוצי מכשולים צצים בכל מקום.

 

עקרון הפוקימון

אתם זוכרים את הסלוגן של פוקימון? "לאסוף את הכל".

הייתי מבוגר מדי מכדי לאסוף צעצועי פוקימון, אך עברתי את אותו התהליך עם קלפי בייסבול. הייתה תחושת התרגשות גדולה להשיג את הקלף שחסר לך. היית צעד אחד נוסף קדימה להשלמת האוסף. כולנו היינו מוכנים לרכוש 10-15 חבילות רק כדי להשיג את הקלף הנכסף.

אתם תמצאו תופעה דומה בקרוספיט. לאסוף מיומנויות.

זה שכיח לשמוע משהו כמו, "אתה מצליח כבר לעשות muscle-up?" או "מה מצב ה-snatch שלך?"

לוקח זמן להצליח בכל תנועה מורכבת וזה כיף בסופו של דבר כשאתם מצליחים, מקרב אתכם צעד נוסף קדימה לשליטה בכל המיומנויות כדי להיות קרוספיטר טוב. זו אותה התרגשות שמקבלים קלף או פוקימון שהיה חסר באוסף.

ההבדל הוא שאתם חייבים לעבוד קשה כדי להשיג את המיומנות. אז התגמול גדול יותר. כאשר אישתי סיימה את טיפוס החבל הראשון שלה, היא דיברה על זה במשך ימים ולמעשה גררה אותי למכון כדי להראות לי.

המיומנויות היותר מורכבות דורשות תת-מיומנות שיש להתקדם בהן כדי להגיע לסיום. בדרך זו למעשה אתם מקבלים את ההרגשה שאתם מתקדמים בכיוון הנכון – לא צועדים במקום. כאשר אתה גורם לאנשים להתלהב כך זה אומר שיש לך משהו טוב בידיים.

אני עדיין מחכה למישהו שיתלהב כי הוא הצליח לעשות תרגילים בפיתוח גוף.

 

מחנה אימונים

אחת הדרכים היעילות ביותר להפוך קבוצה רב-גונית לצוות היא לעשות להם את החיים קשים. אלו שסובלים ביחד נשארים ביחד. זהו עיקרון שהשתמשתי בו בצבא ובספורט מאז ומעולם.

אתם תמצאו את אותו הדבר באימוני קרוספיט: אנשים שמתאמנים קשה וסובלים ביחד מפתחים תחושה של קירבה ושייכות. רוב בני-האדם רוצים להרגיש שייכות למשהו. זהו צורך בסיסי שיש לנו וקרוספיט גורם לכך.8d36d287a5abfbf_495982

ראיתי קבוצות של אנשים שלא הכירו אחד את השני, מגיעים מרקעים שונים, מקימים קבוצות חדשות של חברים ואז מבלים ביחד.

צורך אנושי בסיסי נוסף הוא הכרה. כאשר מתאמנים קשה עם אחרים ועושים את אותם הדברים, מקבלים תחושה שהם מכבדים ומבינים אותך ולזה ישנה משמעות גדולה.

כמובן, מעורב כאן גם שיווק, אך מילוי החללים הרבים בקרב הצרכים הפיזיולוגים הבסיסיים של הפרט היא סיבה הרבה יותר חשובה להצלחה בקרוספיט. זו גם הסיבה שקרוספיט הוא לא אופנה חולפת.

אז אם אתם שונאים את קרוספיט, יכאב לכם הרבה זמן, כי קרוספיט כאן כדי להישאר.

(מקורות, T-Nation)

כתיבת תגובה